nedeľa 12. apríla 2015

97 dní do svadby a Štýl, ktorým sme sa rozhodli uberať

Malá, veľká, elegantná v luxusnom hoteli alebo v štýle garden party...

Akú sme si vybrali my?

Od začiatku sme v tom mali jasno. Vlastne bez dohadovania, naťahovania sa, či presviedčania toho druhého. Martin nadniesol myšlienku, že by bolo pekné mať svadbu vonku. S čím som, samozrejme, nemohla nesúhlasiť a pre túto myšlienku som sa hneď nadchla. To šlo hladko ;-)

Prvotné nápady sa pohrávali s myšlienkou na cirkevný obrad. Ten sa môže konať len v kostole. Takže sme plánovali obrad v kostole, v dedinke, z ktorej pôvodne pochádzam a hostinu na mieste, kde by sa dalo vyjsť von.

Poznám sa so skvelým kňazom, ktorý je ako jeden z mála... tak normálny! Bežný človek. Ktorý sa na novom aute preháňa po diaľnici medzi Prešovom a Košicami rýchlosťou 200 km/h. Po daždi. Však musí vedieť, čo jeho nový miláčik zvládne. Ok, tak to možno úplne všetci bežní ľudia nerobia. Ale je to naozaj fajn človek.

A tak sme s ním teda začali riešiť detaily týkajúce sa obradu a predmanželskej náuky. Po dvojhodinovom telefonáte, kde sme prebrali nezmyselnosť niektorých cirkevných zákonov z roku asi tak -3000 a Martin, ako neveriaci (taoista), celkom intenzívne skúšal pevnosť jeho viery, sme sa úplne náhodou dostali k istému detailu a zistili sme, že sa vlastne v kostole ani brať nemôžeme. Nečakaný zvrat. Teoreticky, po veľmi zdĺhavých peripetiách (ktoré by trvali niekoľko rokov) by to možno aj šlo, ale to sme tak úplne neboli ochotní absolvovať. 

Takže obrad budeme mať civilný. A neskutočne sa teším, že bude môcť byť vonku! (Ibaže by pršalo...hmm... Zvykne v júli pršať?)

Obrad vonku sa nám geniálne prepojil s miestom hostiny, ktorá bude na tom istom mieste. Ale o tom vám napíšem nabudúce.

Ešte sme potrebovali vyriešiť veľkosť našej svadby. Máme veľa kamarátov a ľudí, ktorých máme radi, takže sme sa rozhodli, že to pojmeme vo väčšom štýle, kde okrem našich rodín bude ďalších asi 50 ľudí. Spolu teda odhadom asi 70 ľudí. 

Vonku, v lete, rodina, kamaráti... This is going to be awesome! ;-) 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára