pondelok 13. apríla 2015

96 dní do svadby a Výber miesta

Bola to láska na prvý pohľad...

Na začiatok by som mala asi uviesť, že žijeme v Brne. Svadbu ale chystáme v Košiciach. Za rodinou jazdíme rôzne. Niekedy každý mesiac a niekedy fičíme na východ až po dlhšej dobe. A vždy je to len na pár dní. Tak či onak, nemali sme veľa času na zdĺhavý výber.

Jedno nedeľné ráno, keď sme práve boli v Košiciach, sme si pri raňajkách otvorili notebook a na rôznych diskusiách sme si prezreli návrhy na svadobné priestory v okolí Košíc. Nemali sme podmienku, že to musí byť priamo vonku, ale chceli sme, aby hostia mali možnosť vyjsť von. Bude to v lete, tak sme sa nechceli pred (snáď!) krásnym počasím schovávať dnu. Zvolili sme si 5 favoritov, doraňajkovali sme a vybrali sme sa na podrobnejší prieskum. Vedeli sme, že najbližšie prídeme asi až o 2 mesiace, a to nechávalo "nepriateľom" ;-) pri rezervácii miesta na svadbu príliš veľa priestoru na to, aby nám termíny vyfúkli.

Čo sme teda na prieskume zažili?

Hneď ako nám personál hotela DAM v Košickej Belej predviedol svoje priestory a predostrel možnosti vedeli sme, že je to TO miesto. Vravím... láska na prvý pohľad. Celý hotel a všetko okolo neho vám popíšem neskôr. Zatiaľ môžem povedať len to, že je to úžasné. Geniálne. Najlepšie. A to nie len v lokálnom meradle. Tu si zatiaľ môžete urobiť predstavu. My sme boli, teda ešte stále sme a určite aj zostaneme, nadšení :-)

Okrem nami obdivovaného DAMu sme obišli aj iné podniky/reštaurácie/hotely.

Naša prvá zastávka bola v Šebastovciach v hoteli Bonaparte. Pekné, príjemné, ale hlavne nemastné-neslané. Prerábali zahrádku, ktorá v nami požadovanom čase ešte nemala byť hotová. To bolo proti našej, dovtedy takmer jedinej, požiadavke. Ale pani, ktorá sa nám v hoteli venovala, bola veľmi milá, príjemná, ochotná. Len tie priestory na hostinu nás nenadchli. Šebastovce sme zrušili.

Slamený dom, Malá Ida. Najprv k pozitívam. Príjemný slnečný, presvetlený priestor. Dostatočná kapacita hotela na ubytovanie všetkých našich hostí. Altánok vonku, kde by mohol byť obrad a potom počas hostiny by sa v ňom dalo pobudnúť. K pozitívam asi všetko. Veľké, veľké negatívum bol neochotný prístup pána, ktorý sa nám mal venovať. Odmietal prezradiť takmer čokoľvek. Všetko podmieňoval rezerváciou. To si z nás snáď robil srandu :-) A tiež nám nevyhovoval fakt, že o 22:00 sa dvere do sály zatvoria a nebude možný prístup do vonkajšieho altánku. Ten je totiž situovaný do ulice v obývanej časti a musí sa dodržiavať nočný kľud. S tým, samozrejme, súhlasíme. Ale nevyhovovalo nám to. Nepamätám si to už presne, ale myslím, že odmietli altánok rezervovať pre svadobčanov automaticky. Chceli za to nemalý príplatok. Inak by nám tam chodili miestny štamgasti...

Hotel Bankov, Košice. Zvláštne temný priestor. Veľkým plus bola možnosť vyjsť von počas hostiny a mať obrad vonku. Ale je to naozaj... ťažký priestor. A chýbal mi tam svieži, mladistvý duch, ktorý by tomu všetkému dodal moderný štýl a ľahkosť.

A prichádza sklamanie večera... Hotel Yasmin, Košice. Prvé a mimoriadne veľké mínus bolo čakanie na pani manažérku hotela. Ohlásili sme sa na recepcii a takmer pol hodiny (!!!) sme tam bezprízorne čakali. Nikto nám nič nepovedal. Len že "Pani manažérka hneď príde." No hneď, ako hneď. Stihli sme preskúmať ich vysušenú, kedysi živú, zelenú stenu, podlahy, stropy... Čo iné by ste pol hodiny robili? :-) Už sme úplne znechutení boli takmer na odchode, keď sa nás konečne ujala pani manažérka. Ukázala nám najprv priestory na poschodí. Veľká miestnosť. Ak sa im však zdá, že máte málo ľudí a vedľa by sa dala šupnúť ešte jedna svadba, tak to, prosím pekne, urobia. Zatiahnu posuvnú stenu. A je to vybavené. Ak sa spýtate, či by to bolo možné zaručiť, že vedľa za zaťahovacou stenou ďalšia svadba nebude, tak vás takmer vysmejú, že nie :-) Ich snaha zarobiť čo najviac je v niektorých momentoch smiešne zúfalá. A to som si nemyslela, že to konkrétne tento hotel potrebuje. Tak sme sa ešte chceli informovať o obrade vonku. Áno, je to možné. Máte náhradné riešenie pre prípad, že bude pršať? Noo nie. A čo ak BUDE pršať - nejaké veľké dáždniky/slnečníky na pokrytie miesta obradu alebo nejaké vhodné vnútorné priestory? Nie nie nie, ak máte obrad vonku, tak dnu nesmiete - tam prebiehajú posledné úpravy, zapaľujú sa sviečky a nalieva prípitok. A ČO UROBÍTE AK BUDE PRŠAŤ??? (Žiadna odpoveď)... Milé nevesty, odporúčam, pre istotu, vodeodolný make up. Pretože náhradne riešenie v prípade nepriaznivého počasia tam jednoducho neexistuje :-) Ďalšou záležitosťou je, že v prípade, ak máte aj hostinu vonku, môžu vám, ako ochranu pred silným slnkom, vysunúť veľké slnečníky alebo markízy (presne si nepamätám). Ale viem, že sme sa dozvedeli, že v prípade silného vetra sa použiť nemôžu. No vychytať tam obrad a hostinu vonku počas zlého počasia bude radosť... Alebo si môžete prenajať party stan. Za 3000€. Asi vám ho potom za tú cenu rovno zbalia domov. A to by sa tam ani všetci naši hostia nevliezli. A ešte detail. Ak budete mať svadbu vonku, hore bude pravdepodobne ďalšia, možno dve. A reštaurácia, cez ktorú budú vaši hostia chodiť von bude SAMOZREJME otvorená pre verejnosť. Ibaže by ste si ju ešte celú extra zaplatili. Ďalšia skvelá správa, že? Samozrejme, sama pani manažérka mala mesiac predtým svadbu inde ;-)

Ach bože, zlatý hotel DAM :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára