utorok 14. apríla 2015

95 dní do svadby a Výroba obálok

Ako som už spomínala, bývame v Brne a svadba bude v Košiciach. Väčšina našich kamarátov býva v Brne. Z tohto dôvodu plánujeme rozposlať pozvánky na svadbu o niečo skôr než je zvykom. Aby si to všetci pozvaní stihli zariadiť, vybaviť stráženie pre deti, ak ich nechcú brať so sebou, vybaviť pre deti, ktoré na svadbu pôjdu, pasy... Inak, áno. České deti potrebujú pri ceste na Slovensko PASY. Vedeli ste o tom? Ale je to celkom logické. Dospelí cestujú na občiansky preukaz, ale čo deti? Žiadny doklad nemajú. A ak sa vaše dieťa nakrkne, pretože mu nebudete chcieť kúpiť tú najdrahšiu hračku, a začne kričať (nikdy neviete ČO by v amoku mohlo začať kričať), tak by sa polícii bez akéhokoľvek dokladu dieťaťa asi nedokazovalo ľahko, že ste ho neuniesli...

Naspäť k obálkam.

Nechceli sme žiadne holubičky a záležitosti tomu podobné. Tak Martin začal hľadať na internete nápady. Prvý nápad zahŕňal jednoduché štvorcové fialové/levanduľové obálky. Farba našej svadby je levanduľová, tak sme sa chceli zladiť. Veľmi milo ma prekvapil Martinov nápad. Navrhol, že obálka bude z vonkajšej strany čistá, jednoduchá, biela. A dnu bude vzor. Veľmi pekný fialový vzor. 

Ok, let's do it!

Kúpili sme kvalitnejší papier. 160g/m2, čo je dvakrát toľko ako má bežný kancelársky papier. A Martin sa pustil do výroby. Navrhol prototyp, ktorý sa vošiel na list A4, vytlačil na jednu stranu vzor spolu s potrebnými čiarami na orezanie a ohnutie. Poskladal a zlepil obálku. Jej rozmer je 13,5 x 13,5. A obom sa nám veľmi páčila!

Začala sa sériová výroba:
Orezaný formát, pripravený na skladanie

Výsledok


Čo na to hovoríte? :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára