streda 15. apríla 2015

94 dní do svadby a Fotograf

Fotografa sme začali hľadať viac než rok pred svadbou. A to sme si dokonca ešte mysleli, že je to priskoro. Pamätáte si, ako som vravela, že tí najlepší sú zabookovaní rok dopredu? Naozaj boli...

Keďže sme nemali žiadne referencie na fotografov na východe Slovenska, vlastne sme nemali referencie na slovenských fotografov vôbec, hľadali a vyberali sme na základe portfólia. Sústredili sme sa skutočne len na tých, ktorí sídlia na východe. A na tých, ktorí vyzerali, že vedia, čo robia. Dnes sa za fotografa vydáva takmer každý druhý chalan, ktorý si kúpi zrdkadlovku. A tak to potom aj vyzerá...

Chceli sme, aby tie fotky jednoducho žili. Aby tam boli zachytené tie najlepšie okamihy, atmosféra. Smutné je, že aj v dnešnej dobe väčšina fotograf fotí tak, ako sa to robilo, keď sa brali naši. A to je dobrých 35 rokov. Neurčité (prípadne na svadbu ideálne - smutné!) výrazy, sklenené pohľady, čudné pózy, gýč.

Vybrali sme, podľa nás, toho najlepšieho fotografa z východu. A viete čo? Obsadený termín! Ale bol milý a ochotne nám poskytol referencie na svojich dvoch kamarátov fotografov. Pozreli sme si ich prácu a jednému z nich sme zavolali. A viete čo? Neuhádnete...Obsadený termín! Opäť sme položili otázku, či by nám vedel niekoho odporučiť. Dostali sme ďalšie dve mená. Z toho jeden fotograf bol z Banskej Bystrice, čo nebolo úplne v pláne. Tak sme si prezreli portfólio toho fotografa, ktorý bol relatívne blízko. Hm... ááá tak... nie je to až také zléé... (Bolo.)

Skúsime sa teda pozrieť aj na tú Banskú Bystricu. Úžasné! Jeho fotky majú v sebe život! A presne to sme chceli. Pán fotograf sa volá Marek Suchý a TU nájdete jeho prácu.  S malou dušičkou, a očakávaním obsadeného termínu, sme mu hneď zavolali a viete čo? Mal voľný termín! To bolo radosti :-)

Po telefonáte sme začali komunikovať mailom. A musím povedať, že sme boli milo prekvapení. Komunikácia bola rýchla a príjemná. Nebol problém poslať nám zmluvu na podpis poštou, keďže nás delí zopár stoviek kilometrov. Podpísali sme ju, poslali naspäť a zaplatili sme zálohu 150€.

Vybrali sme si Balík "EXKLUSIV", ktorý zahŕňa fotografovanie svadobného dňa od 10:00 hod do 1:00 hod v trvaní 15 hodín nepretržite (dokumentárne a portrétne fotografie) a fotografovanie rande.

Naozaj si pozrite jeho prácu. Je to krásne. Z jeho fotiek sú cítiť emócie. A je vidieť, že je to človek na pravom mieste a vie čo robí.

Ešte jeden detail. Neplánovali sme video, ale keď sme videli svadobné klipy z dielne fotosuchy rozmysleli sme si to a chceli sme ho tiež. Nie zdĺhavé a nudné 4 a pol hodinové statické zábery. Svieže, dynamické zábery so zameraním na to najdôležitejšie a najlepšie. Pán Suchý nám však povedal, že v roku 2015 svadobné klipy robiť nebudú. Celkom nás to zamrzelo, mali to naozaj nádherné...

Pokúsime sa však, aby sme mali aspoň nejaké zábery zo svadby. Poprosíme kamarátov, aby čo-to natočili a nejak to dáme dokopy. Nebude to profesionálna práca, ale bude pekné mať aspoň nejaké videospomienky.

Ale na nášho skvelého fotografa sa veľmi tešíme! :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára