piatok 17. apríla 2015

92 dní do svadby a Učíme sa tancovať

... aby sme na svadbe neboli ako dve polienka :-)

Martin už "taneční", ako tu kurz tanca volajú, absolvoval. A ako som tak skúmala, je to tu asi "must have" na strednej škole. My sme nič také na strednej nemali, čo ma celkom mrzí. Áno, zvládala som základné kroky - noha dopredu a potom noha dozadu... ale poviem vám, nechcela by som sa pri tom vidieť. 

Chceli sme sa tiež "stancovať", aby nám to spolu ladilo a aby to bolo pekné. A chcela som vedieť ozajstné kroky ozajstných tancov.

Naši kamaráti nám poradili výbornú tanečnú školu v Brne. Volá sa ESO a je skvelá! Aktuálne navštevujeme už štvrtú úroveň a veľmi nás to baví. A zároveň tá hodina a pol raz je náš jediný a najväčší športový výkon týždňa. Len neviem, či sa teraz mám smiať, alebo mám plakať, že umrieme na atrofiu svalstva a obezitu...

Anyway... ESO je úžasné.

Každá úroveň má 8 lekcií, ktoré vedú profesionálni tanečníci a ktoré sú zakončené absolventským plesom a súťažou (obe udalosti sú na dobrovoľnej báze). Skúsili sme. Na plese príliš veľká tlačenica. A na súťaži sme skončili na 7. mieste. Z 15. Lepšie než drátom do oka ;-)

V prvej, bambusovej úrovni sme sa učili úplne základy tancov polka, waltz, cha-cha, valčík, jazzové blues, jive, quickstep, tango a na záver na pobavenie sme sa okrajovo dotkli postupovej mazurky a mamba :-)

Druhá, dubová úroveň mala za cieľ zdokonaliť naše, ešte stále neohrabané, tanečné kreácie a pridávali sme nové figúry. Relatívne úspešne. 

Cédrové taneční. Pribudla rumba a pomaly sme začínali narážať na naše možnosti a schopnosti. Napríklad sme zistili, že nedokážeme tancovať ľavotočivý valčík. Kvôli výškovému rozdielu. Nedokážeme sa poskladať do správneho postavenia. Teda postavenie ešte zvládneme, ale nemôžeme sa normálne pohnúť. Preto sme zvažovali, či máme pokračovať do ďalšej úrovne. Náš skvelý lektor, tanečný majster, nás presvedčil, aby sme do toho šli. 

À propos, náš lektor. Karel Daňek. 10 z 10 tanečných amatérov odporúča! Viedol nás prvými tromi úrovňami. Úžasný, skvelý, profesionálny, vtipný, ochotný a trpezlivý. Karel. Vzhliadame k nemu a obdivujeme ho. Amen.

Momentálne navštevujeme štvrtú úroveň - palisandrové taneční. Našim lektorom sa stal Jindřich Vláčil a nemôžeme sa sťažovať. Tiež výborný. A celkom sa nasmejeme.

S Karlom sme sa medzičasom už dohodli na tanci pre novomanželov. Že nás to rád naučí. Nič extravagantné. Jednoducho aby to bolo také, aké to má byť. Pekné :-)

Onedlho začíname súkromné lekcie svadobného tanca. Držte palce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára