utorok 21. apríla 2015

88 dní do svadby a Hotel DAM

Už som spomínala, že ako miesto svadby sme si vybrali Hotel DAM v Košickej Belej.

Tak si to rozoberme bližšie...

Vedeli sme, že majú party stan, a teda svadba môže byť vonku. Úprimne, asi sme mali trošičku predsudky a od Košickej Belej sme toho príliš veľa neočakávali. Nemali sme totiž žiadne referencie. Vedeli sme len to, čo bolo na ich webstránke.

Hneď na prvom stretnutí sa nám celkom dlho venoval hotel manager Tomáš Lacko. Ani neviem, ako ho opísať. Ochotný, pozitívne naladený s nadšením pre nové a netradičné veci. Všetko nám vysvetlil, popísal a hlavne ukázal!

Ten party stan nás hneď dostal. A o tom obrade vonku ani nehovorím. Nečakane nás to prekvapilo. Veľmi milo prekvapilo. Majú to tam naozaj prekrásne.

Obrad a stan samotný rozoberiem neskôr. Teraz by som chcela povedať niečo o samotnom rozhodnutí sa pre toto misto.

Vedeli sme, že je to TO miesto, už keď sme z hotela odchádzali. Keďže to bola akcia "guľový blesk" a všetky potenciálne miesta na svadbu sme obehli počas jedného dňa, mali sme v sebe ešte úplne čerstvé dojmy a vedeli sme sa teda bez dlhého rozmýšľania rozhodnúť. Keďže sa nám to obom naozaj veľmi páčilo, nevideli sme dôvod hľadať ďalej (absolvovali sme cestou z Košickej Belej ešte návštevu Hotela Yasmin, keďže sme to mali pôvodne naplánované, a náš zážitok si môžete prečítať tu).

Po príchode domov sme už boli jednoznačne rozhodnutí. Bude to v Hoteli DAM :-)

Ok, a dátum?

Keďže sme nemali žiadne špecifické nároky na dátum, pozreli sme sa na ich webstránke na voľné termíny. V piatky síce majú na svadby výrazné zľavy, ale chceli sme to radšej tradične v sobotu. A zvlášť ak nám príde veľa hostí z Brna. Museli by si v prácach brať dovolenky a celé by to bolo pre všetkých zainteresovaných len zbytočne komplikovanejšie.

Miesto sme vyberali 13 mestiacov pred svadbou a oni mali už polovicu letných dátumov zabookovaných! Chceli sme to radšej v júli než v auguste. Mali voľné termíny 18. a 25. Martin navrhol toho 18. a ja som súhlasila :-) takže svadbu máme 18.7.2015. Yay :-)

V DAM-e sme sa boli prvýkrát pozrieť v nedeľu. V pondelok sme tam šli znova, aby sme to záväzne rezervovali.

Ešte raz sme si to prezreli, popýtali sa na ďalšie podrobnosti a zaplatili sme zálohu 300€.

A tak sa začala naša spolupráca s hotelom DAM...  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára