piatok 24. apríla 2015

85 dní do svadby a Problém neexistujúcej košele

Vedeli ste, že neexistuje fialová (presnejšie levanduľová, teda lila) pánska košeľa s dlhými rukávmi na manžetové gombíky?

Ak ste ju náhodou niekde v paralelnom vesmíre videli, dajte nám prosím vedieť. Obišli sme všetky možné aj nemožné obchody. Snažili sme sa Martinovi nájsť košeľu. Bez úspechu. A s výsmechom. To už je taká klasika...

Pretože niektoré pani predavačky nedokážu odpovedať jednoducho "Nie, takú košeľu nemáme" alebo "Nie, taká košeľa sa nevyrába". Niektoré si dovolia vysmiať vás, že čo za blbosť to od nich chcete :-) Ony sú tie nadradené, ste v ich teritóriu, ste absolútny neznalec a ony sa do košeľovej problematiky vyznajú úplne najviac na svete, takže vám to dajú pocítiť. S úškrnom vám povedia, že také košele sa predsa nevyrábajú a zároveň si tak zabezpečia to, že ich nabudúce svojimi primitívnymi otázkami nebudete obťažovať, pretože sa do toho obchodu, kvôli ich prístupu k zákazníkom, už nevrátite.

Podstatné zhrnutie: najčastejšie sa vyskytujúcimi košeľami s rukávom na manžetové gombíky sú košele bielej farby. Celkom často ešte narazíte na krémovú a jej odrody ("šampáň", "ajvory", "slonová kosť", "maslová", všade na to majú svoj termín... ). Výnimočnejšie sú košele čiernej a červenej farby. Aj to je pravdepodobne podpultový tovar, ak nemáte známosti.

Farebné? Vraj neexistujú :-)

My sme tento problém ale šikovne vyriešili. Dozviete sa o chvíľku...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára