sobota 25. apríla 2015

84 dní do svadby a Fešácky oblek

Začali sme sa obzerať po obleku pre budúceho pána manžela. Martin je vysoký, meria 192 - 193 cm (toto číslo upravuje podľa aktuálnej potreby a nahlasuje to, ktoré sa mu práve pri danej príležitosti hodí). Vedeli sme, že to bude oriešok. Má naozaj dlhé ruky a nohy, takže štandardná konfekčná veľkosť mu nikdy nesedí.

Ešte začiatkom roka sme boli u Maxima Mahdalla kupovať košeľu na inú príležitosť (nevyjadrujem sa k tomu ako socialisticky ten obchod vyzerá...). Tak sme sa tam porozhliadli, aby sme zistili aká je ponuka. Mali takmer výhradne tmavé obleky. Bola zima a svetlé vraj budú až pre novú sezónu jar / leto. Takže sme hľadanie odložili, pretože Martin je svetlý typ a čierny oblek by sa mu veľmi nehodil. Zvlášť nie v lete.

Medzičasom sme sa pustili do prieskumu trhu s rôznymi doplnkami. Jeden večer hľadal Martin na internete fialové tkaničky do bot (rozumej šnúrky do topánok). Natrafil na obchod Le Premier. Mali krásne fialové tkaničky a dokonca tam našiel aj fialové ponožky. Super, dve muchy jednou ranou :)

Skúmajúc stránku obchodu Le Premier zistil, že nepredávajú len tkaničky a ponožky. Oni šijú obleky na mieru! A vôbec nevyzerajú zle! Fíha. Hlbšie skúmanie portfólia... Oni majú fakt pekné obleky! Ideme do toho :)

Obchody majú v ČR zatiaľ len dva. V Prahe a v Znojme (edit: aktuálne už majú aj pobočku v Brne). Keďže sme z Brna, bolo to pre nás bližšie do Znojma. Martin im zavolal a dohodol schôdzku. Keďže je to trošičku z ruky a my pracujeme, mohli sme len cez víkend. Našťastie to vôbec nebol problém. Boli naozaj veľmi ochotní a napriek tomu, že majú v sobotu oficiálne otvorené len do 12:00, nebol problém dohodnúť sa na neskorší čas.

Dorazili sme tam a privítal nás pán Žíroš s manželkou. Boli veľmi príjemní, ochotní, vedeli dobre poradiť a usmerniť. Hneď na začiatku sme vybrali tkaničky a ponožky. Potom od oka odhadli najbližšiu možnú konfekčnú veľkosť, ktorá by Martinovi sedela, obliekli ho do nejakého prototypu obleku a pani Žírošová mu zobrala miery, aby zistila ako sa jeho oblek bude líšiť. Pri dĺžkach rukávov a nohavíc nechcela veriť metru... Told ya...

Vybrať si mohol úplne všetko - farbu, materiál, strih, podšívku, počet rázporkov vzadu, kapsičky (vrecká), límeček (a.k.a. golier), klopu (Ako sa to povie slovensky? Česky je to klopa...), gombíky, ich počet, farba nite, ktorou budú gombíky prišité, umiestnenie monogramu spolu s fontom a farbou akou bude vyšitý...

Ďalej sme mali záujem o košeľu na mieru. Teda dve - levanduľová s dlhým rukávom na manžetové gombíky (o probléme tejto neexistujúcej košele som písala tu) a tiež levanduľová s krátkym rukávom. Tu si tiež mohol navoliť úplne všetko podľa svojich predstáv. Košeľu s krátkym rukávom ešte nikdy predtým nerobili, ale niekedy začať treba, nie? ;) Nemali s tým žiadny problém.

Keďže sme u nich urobili celkom slušnú objednávku, Martin sa spýtal na možnosť zľavy... Tak že teda by to šlo a dali nám jednu košeľu zdarma. Skvelé, že? :)

O mesiac sa máme zastaviť na skúšku...

(Pridávam fotku po svadbe. Zatiaľ ponožky a šnúrky. Oblek bude neskôr ;) )Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára