pondelok 27. apríla 2015

82 dní do svadby a Svadobná torta / Svatební dort a.k.a. Dorta

Nemám rada marcipán. Úplne úprimne naozaj od srdca neznášam marcipán (a milujem čokoládu, ale to je na iný príbeh...). Takže by ma veľmi nepotešilo, keby sme mali dortu, ktorú by som nemohla jesť.

Taktiež si nepotrpíme na ošúchanú klasiku. A nemáme radi nekvalitné veci. Takže trojposchodový marcipánový dort s kopou margarínu nebol nič pre nás. Až mám husiu kožu, keď si to predstavím.

Hľadanie nápadu na svadobnú tortu sme nejak nehrotili. Občas sme niečo na nete hľadali a ak nás aktuálne nič nezaujalo, tak sme to nechali tak a odložili sme to na dobu neurčitú. A ono je to vlastne nakoniec dobre :)

Lebo sme k tomu došli vlastne nejako náhodou. Len sme tak sedeli a bavili sa o tom, aká by naša torta mala byť, aby vyzerala dobre, nebola tuctová a hlavne aby bola chutná. Uznajte... to je na torte najpodstatnejšie. Môže byť prekrásna, ale čo s ňou ak chutí ako umelá hmota? Torta je torta. A najpodstatnejším atribútom je jednoznačne level chutnosti. Radšej by sme jedli obyčajne vyzerajúcu ale chuťovo vynikajúcu tortu než prapodivný margarínový výtvor neurčitej mazľavej chuti.

A tak sme došli k tomu, že obaja máme veľmi radi cheescake. Tak Martin, skôr zo srandy, než vážne, skúsil vygoogliť "wedding cheescake". A aha čo sme našli!


Tak. A bolo rozhodnuté! :)

Vybrané by sme mali... ale kto nám to bude ochotný a schopný urobiť?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára